מאמרים

השמת בכירים

חברת השמת בכירים

פשפשו לרגע בנבכיי זכרונכם. זוכרים את עיתוני סוף השבוע שהיו מלאים במודעות דרושים? בזמנו זו הייתה הדרך הנפוצה לחיפוש עבודה. זמנים אלה כבר חלפו להם ועל התחום השתלטו חברות ההשמה. חברות השמה מספקות פתרון משתי הקצוות. מצדם של מחפשיי העבודה זהו פתרון נוח שכן זו חברה שמאגדת בתוכה מאגר עצום של משרות פנויות ומצדן של החברות המחפשות עובדים מדובר בהליך המבוצע על ידי חברת ההשמה שכבר בוררת מבין כל המועמדים הפוטנציאלים את המתאימים ביותר ומאפשרת לחברה לחסוך זמן וכסף רב על חיפוש ומיון עובדים. תהליך מסוג זה אפילו מקבל משמעות גדולה יותר בעת השמת בכירים. חברות אשר מחפשות מנהל, או לחילופין מנהל אשר מחפש חברה חדשה אין את היכולת לצלול אל שוק העבודה לעומק, להבין מה דרישות התפקידים ומהו ההיצע והביקוש. אנחנו כחברת השמת בכירים משתמשים במשאבים הרבים העומדים לרשותנו על מנת "לקלוע בול" – משמע לבצע התאמה מקסימאלית- אופטימאלית בין הבכיר לבית החברה \ בית העסק. אצלנו בפיינלי אנחנו מתמחים בין יתר התחומים גם בתחום השמה בכירים. פיינלי השמת עובדים, כי אצלנו השמת עובדים בצורה מדוייקת ומותאמת לצרכי החברה, באה במקום הראשון.

מאחורי הקלעים של תהליך השמת בכירים

בין אם זה תהליך השמת בכירים או תהליך גיוס בכלליותו, הצעד הראשון של כל תהליך השמה הינו הבנת הצרכים של החברה או הארגון. הבנה עמוקה ומדויקת של צרכים אלו יביאו לאספקת התוצאה הטובה והמדויקת ביותר בתהליך השמת בכירים או בכלל. באמצעות השאלון שלנו נוכל לקבוע ביתר קלות את דרישותיו של התפקיד הנדרש בארגון. אנחנו בפיינלי נבצע מחקר מעמיק על חברתכם, נרד לניואנסים הקטנים ביותר על מנת לנתח בצורה מדויקת את הגדרות וצרכיי התפקיד. לאחר שננתח ונאפיין את דרישות התפקיד נחל בשלב השני שהוא פרסום המשרה בכל הפלטפורמות האפשריות.

לאחר כתיבה ופרסום של "מודעת דרושים מנצחת" שתביא קבלת קורות חיים מותאמים,  נערוך סינון ראשוני לפי הקריטריונים שקבענו עוד בראשית התהליך, מועמדים יאושרו על ידכם יעברו ראיונות ממליצים ובמידת הצורך נזמן מועמדים ספציפיים למרכז הערכה או ללוי יום ראיונות בשילוב מבחני התנהגות.

במרכזי ההערכה יבוצעו סימולציות שונות על מנת לבדוק את רמת תאימותם לתפקיד המבוקש, מטרת הסימולציות הינה לבדוק את תפעולם והתנהגותם של המועמדים תחת לחץ או במצבים אשר יתקלו בהם במהלך העבודה, כיצד הם חושבים? האם הם לוקחים החלטות פזיזות תחת לחץ של זמן? ועוד. סימולציות אלה הן גם השוואתיות לשאר המועמדים לאותו התפקיד, כך שניתן לעשות הערכה השוואתית וגם פרטנית של כל מועמד.

כאשר אנו עוסקים בתהליך השמת בכירים עלינו לקחת בחשבון שאותו בכיר ינהיג ויעצב את אופי החברה ואת צורת חשיבתה ולכן מרכזי ההערכה אף מקבלים משקל גבוה יותר בעת השמת בכירים. בנוסף או לחילופין (כל מקרה לגופו) נשתמש בשאלונים שונים שפותחו במיוחד על ידנו על מנת לבחון את אופי המועמד, יכולתו הקוגנטיבית, אינטיליגנציה וכ"ו.

נמצאה התאמה? – נהדר!

אז מועמד X עבר בהצלחה את כל המיונים והמבחנים שעמדו בפניו, כעת הוא יופנה אל החברה \ הארגון אשר לה שמורה ההחלטה הסופית בנוגע להעסקתו של המועמד ובמידה והסיקה כי זהו אינו האיש הנכון לתפקיד נמשיך את החיפוש על מנת למצוא את המועמד המתאים ביותר. במקרה של השמת בכירים אנו נמשיך ונלווה את התהליך על מנת לוודא קליטה מוצלחת וחלקה של הבכיר בארגון \ בחברה.

הליווי שלנו גם כולל בניית תוכנית חפיפה והטמעה הולמת ומדויקת למימוש הפוטנציאל בצורה הנכונה ביותר.

ליווי בפועל של תכנון התפקיד אל מול הצרכים והנדרש בפעול. חשיבה על דרכי התאמה ושילוב נכונים בכדי להביא להצלחתו של המועמד בתפקיד וכפעול יוצא מזה של הצלחת החברה, בדבר קריטי בטח ובטח בשילוב והשמה של בכירים בתוך הארגון התופסים צמתים מרכזיות ורמת קבלת החלטות קריטית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר