מאמרים

חברת השמה משאבי אנוש

חברות השמה – משאבי אנוש

אחת הבעיות המרכזיות בעידן המודרני היא ברגע בו נפלט אקדמאי שבזה הרגע סיים את התואר אל שוק העבודה. אותו אקדמאי יכול להיות בעל יכולות בלתי רגילות וסטודנט מצטיין, אך ללא הכוונה נכונה יכול ללכת לאיבוד בשוק העבודה התזזיתי והעמוס לעייפה.

כאשר האפשרויות כל כך מרובות ומגוונות, כאשר מדורי הדרושים מלאים עד אפס מקום וכאשר ישנם שלל של אתרים מקוונים המציעים משרות לבוגריי האוניברסיטאות והמכללות למינהן הבחירה איננה פשוטה ואף יתרה מזאת הבחירה הנכונה לכם נעשית קשה אף יותר. אז חשוב לזכור שהמשרה שמתאימה לכם נמצאת ממש מעבר לפינה וזהו הלך רוח שחיוני לאמץ במהלך החיפושים, אבל לא תמיד קל לדעת באיזו פינה לחפש וכאן בדיוק נכנסות לתמונה חברות השמה מקצועיות.

אז מהן בדיוק חברות השמה?

חברות השמה משאבי אנוש או חברות השמת עובדים בעצם משמשות כ-“מידל מאן”, אלו הן חברות המתמחות בתיווך בין עובדים המחפשים עבודה לבין ארגונים המחפשים עובדים אשר יאיישו את המשרות הפנויות בארגון. בחברת ההשמה עובדים אנשי מקצוע שתפקידם מצד אחד להישאר מעודכנים כל הזמן בנוגע למשרות פנויות ומצד שני לבצע אבחונים מקצועיים לאלו המחפשים עבודה וזאת על מנת להתאים בצורה מיטבית את המועמד הנכון לארגון הנכון. מדובר על תהליך שאם יבוצע נכון וכהלכה, בסופו המועמד המתאים ביותר למשרה יזכה בה וישאר שם זמן רב.

לאור קצב תחלופת העובדים בעידן הנוכחי שהוא המהיר בהיסטוריה חברות השמה משאבי אנוש החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם בניסיון למנוע את מגמת התחלופה הגבוהה ולספק לארגון עובדים מקצועיים ואמינים שישרתו את הארגון שנים רבות. החיפזון שמאפיין את איוש המשרות הפנויות ודרך קבלת העובדים למשרה הפנויה הובילו לתוצאה בה יותר ויותר עובדים תיפקדו בארגון לאו דווקא בתפקיד המתאים להם ביותר. חברות השמה משאבי אנוש שמו קץ לתופעה זו, או לפחות צימצמו אותה באופן משמעותי.

תחום העיסוק של חברות השמה משאבי אנוש

להלן דוגמא שבאה להמחיש ולהסביר כמה נחוץ תפקידן של חברות השמה. זהו סיפורה של ע’ תושבת מרכז הארץ. ע’ סיימה כמצטיינת דיקן  תואר ראשון בתחום משאביי האנוש באחת מהאוניברסיטאות בארץ. למרות כל המצוין לעיל שנה וחצי לאחר סיום התואר עדיין ע’ מצאה את עצמה חסרת עבודה רצינית, וללא כיוון בשוק העבודה. במהלך השנה וחצי החליפה ע’ מספר עבודות בעודה מחפשת את המשרה הנכספת ללא הצלחה דבר שהותיר אותה עם תחושות קשות של חוסר אונים ותסכול. בסופו של דבר בעצת אחת מחברותיה נודע לי כי חברות השמה משאבי אנוש עשויות לחולל פלאים במצבה העגום. ע’ הגיעה אלינו על מנת לעבור אבחון תעסוקתי, לאחר פחות משלושה שבועות לאחר שכף רגלה דרכה לראשונה במשרדינו הצליחה ע’ להתקבל למשרת ניהול בתחום משאבי האנוש באחת החברות העגדולות והמוכרות במשק. ע’ שמעולם לא חשבה שתוכל להתקבל לחברה מסוג זה מעולם לא ניסתה לפנות אליהם. בדיוק כמו דוגמא זו בתחום משאבי האנוש, חברות השמה משאבי אנוש מסוגלות לסייע לכל אדם ללא קשר לתחום עיסוקו הנוכחי או השכלתו למצוא את המסלול הנכון ואת תחום העיסוק הנכון ביותר עבורו.

איך ניתן למצוא חברת השמה איכותית?

פיינלי גיוס והשמה מתמחה בהשמת עובדים. החברה מספקת מגוון רב של שירותים בינהם גם ייעוץ ארגוני, ייעוץ קריירה, הכוונה תעסוקתית, שירותיי אבחונים מקצועיים ועוד. מעבר לכך החברה מתמחה בהשמת אקדמאים (כמו ע’ היקרה) שמתלבטים בנוגע לחייהם המקצועיים ואף לשכירים שמעוניינים בשינוי כיוון בקריירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר